Dočasná změna otevírací doby: Praha - od 21.12. do 31.1.2021 zavřeno, poté běžný režim. Janovice nad Úhlavou - od 21.12. do 10.1.2021 zavřeno, poté běžný režim. Nové objednávky budeme expedovat 4.1.2021.

montáž

elastolith_naradi_1

Co budete potřebovat

Montáž cihlových obkladů Elastolith nevyžaduje žádné speciální nářadí a zvládne ji prakticky každý. elastolith_navod_1

LEPIDLO

Pomocí nerezového hladítka (4 mm) naneste speciální lepidlo Elastolith na plochu přibližně 1 m2 (větší plochu nedoporučujeme kvůli zasychání lepidla). Tloušťka vrstvy lepidla by měla být kolem 2 mm. Lepidlo nanášejte od shora dolů.

elastolith_navod_2
OBKLÁDÁNÍ

Ohebné cihlové pásky silně zatlačte celou plochou do čerstvě naneseného lepidla. Postupujte shora dolů a dodržujte spáru mezi obklady 12 – 14 mm.

elastolith_navod_3

SPÁROVÁNÍ

Po obložení plochy rozetřete lepidlo mezi obklady navlhčeným štětcem. Dbejte na správné provedení spáry, aby se zamezilo přístupu vody mezi obklad, fasádu a lepidlo.SNADNÁ ÚPRAVA OBKLADŮ A ROHOVÉ OBKLADY ELASTOLITH

elastolith_zkracovani

Cihlové pásky lze jednoduše zkrátit nebo upravit na požadovaný rozměr pomocí nůžek.

elastolith_rohy

Speciální rohové obklady 240x71x115 mm jsou již vyrobeny předohnuté do pravého úhlu. Roh je správně rozměrově vázaný (půlka, celá, půlka, celá), jako při vyzdění z plných cihel. Na rohy však můžete použít i klasické obklady, které jsou flexibilní a dají se ohnout.