Cihlový obklad Elastolith 240x71 mm - Nebraska

Kód: 99624
449 Kč / m² 371.07 Kč bez DPH
Skladem

Cihlový obklad Elastolith Nebraska. Rozměr cihlové pásky 240x71 mm. Použití v exteriéru i interiéru. Nízká hmotnost, pouze 4 kg/m². Cena za 1m² = 1 bal. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cihlové obklady Elastolith jsou prakticky k nerozeznání od pravé cihly, zároveň však nabízí řadu výhod. Aplikace je velice snadná, není potřeba žádné speciální nářadí a zvládne ji každý - viz montážní postup.

Rozměr cihlové pásky 240x71x4 mm, barva Nebraska (původně Grau Bunt) - šedý vzor. Žádná páska se barevně neopakuje, výsledkem je pak přirozený vzhled v instalované ploše.

Cihlové obklady Elastolith jsou vhodné především jako finální úprava venkovní fasády, které tak můžete vtisknout jedinečný charakter po vzoru holandských či anglických domů. Oblíbené jsou také realizace cihlových obkladů na částech fasády, využití najdou při řešení architektonických detailů, rohů, komínů, kleneb, oblouků, atd. Obklady lze po nahřátí horkovzdušnou pistolí snadno ohnout a využít je tak pro řešení nejrůznějších detailů. Obklady je možné použít také v interiérech.

Obklady řady Exteriér jsou tenké 4mm a hmotnost je pouhých 4 kg/m². Není nutné provádět dodatečnou spáru - pouze se štětečkem rozetře lepící tmel. 1 balení (48 ks obkladů) vystačí na 1m² při dodržení spáry 12-14 mm.

Hlavní výhody:

  • extrémní životnost
  • flexibilita (ohebnost)
  • nízká hmotnost (4 kg/m²)
  • přirozený a jedinečný vzhled
  • snadná instalace
  • mrazuvzdornost
  • obklady odpuzují vodu a propouští páru
  • omyvatelný povrch
  • žádná údržba

Cihlový obklad Elastolith je vysoce kvalitní, minerální produkt, který se skládá ze směsi pečlivě tříděného křemenného písku a pojiva. Pojivem je polymerová disperze, která funguje na podobném principu jako jíl v cihle a zaručuje tak stálou flexibilitu obkladu. Povrchová vrstva je odolná proti UV záření - stálobarevnost cihlového obkladu je tak zcela zaručena. Teplotní odolnost -35° až 100°.

Lepidla, která zároveň slouží jako spárovací tmel, se po aplikaci s obkladem dokonale spojí. Lepidlo je dodáváno v pěti barevných odstínech pro dosažení optimální kombinace s obkladem. Spotřeba lepidla (spárovacího tmelu) je 2,5 kg/m².

Více než 30 let zkušeností holandského výrobce zaručuje nadstandardní kvalitu, o které se nyní můžete přesvědčit i Vy.

K cihlovým obkladům jsou dodávané také rohové obklady.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rozměr 240x71 mm
Rozměr: 240 x 71 (tloušťka cca 4 mm)
Hmotnost 1m²: 4 kg
Počet cihlových pásků v balení: 48
Počet m2 v jednom balení: 1
Použití: Exteriér i interiér
Rohové prvky: Ano - lze zakoupit zvlášť
Doporučená spára: 12 mm
Spotřeba lepidla: 2,5 kg/m²
Materiál: Křemenný písek a pojivo

Montáž obkladů Elastolith

5
8x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MZ Avatar autora | 23.5.2023
Už jsem používal, supr cena, jednoduché lepení . . . Doporučuji.
5
Avatar autora | 19.1.2022
Moc doporučuji, výborná kvalita již máme s tímto výrobkem zkušenosti. Obklad se dobře lepí a jakmile ztvrdne je k nerozeznání od cihel. Rychlé dodání a výborná komunikace s obchodem.
5
Avatar autora | 13.3.2020
velmi jednoduché a rychlé obkládání stěn
5
PO Avatar autora | 11.2.2020
Jelikož jsem již tento produkt použil na obložení jak na zdi domu, garáže i v letní kuchyni, tak ho mohu jenom doporučit. Jsem s tímto výrobkem nadšený. Všem bych ho doporučil.