Nejčastější otázky (FAQ)

Musí být podkladový povrch hladký?

Toto není díky flexibilitě obkladů nutnou podmínkou, nerovnosti se dají vyřešit pomocí klasické fasádní stěrky či tmelem. Nicméně vzhledem k malé tloušťce obkladů je vhodné instalovat pásky na co nejrovnější povrch. Dosáhnete tím nejlepšího možného vizuálního efektu. Pokud je povrch hladký, je také nižší spotřeba lepidla.

Na jaké povrchy mohu obklady přilepit?

Cihlové obklady Elastolith lze v zásadě přilepit na jakýkoliv povrch. Speciální lepidlo je velice silné a je schopné dobře přilnout i na kovu či PVC. Podkladový povrch by měl být suchý, pevný a čistý. Nasákavé povrchy je nutné před samotnou instalací ošetřit penetrací.

Jsou cihlové pásky vhodné pro obložení krbu?

Cihlové obklady snesou teplotu až 100°, instalace na krby je tedy naprosto v pořádku a realizace vypadají velice pěkně.

Lze použít obklady Elastolith v kuchyni a koupelně?

Obklady Elastolith jsou skvělé také do interiéru, včetně použití v koupelnách a kuchyních. Nicméně v místech jako je sprcha či v blízkosti sporáku, kde se předpokládá častější údržba povrchu, doporučujeme povrch cihlových obkladů ošetřit kvalitním bezbarvým lakem či pomocí nano nátěru.  

Kolik budu potřebovat lepidla?

Spotřeba lepidla je různá v závislosti na struktuře podkladu. Obecně však počítejte se spotřebou 2,5 kg/m2. Větší 15 kg balení Vám tedy vystačí zhruba na 6 m2. U rohových obkladů je spotřeba lepidla 1 kg na 1bm. 

Musím v případě instalace obkladů na zateplení provádět nějaká dodatečná opatření?

Cihlové obklady Elastolith jsou velice lehké a lze je bez obav instalovat přímo na zateplovací systém, aniž byste museli řešit jakékoliv nadstandardní postupy.

Jaká je cena za práci s obklady Elastolith?

Naše společnost realizace sama nenabízí a cena za instalaci obkladů se různí podle jednotlivých firem. Obecně se však cena montáže pohybuje okolo 500 Kč/m2.